Monthly Archives: juuli 2016

  • -

Statsionaarse õendusabi osakonna voodipäeva hinna omaosaluse muutmine

Tags : 

Alates 01.08.2016 on SA Raplamaa Haigla statsionaarse õendusabi osakonnas omaosaluse voodipäeva hind ravikindlustatud isikule taas  9.75 eurot ööpäev, mis vastab Eesti Haigekassa poolt kinnitatud tervishoiuteenuste hinnakirjale.

Väljaspoolt Rapla haiglat hospitaliseeritute puhul lisandub 10 esimese voodipäeva eest täiendavalt 2.50 eurot (analoogselt varem kehtinud korrale).


  • -

Rinnavähi sõeluuringud

Tags : 

Alates 25.juulist on Raplamaa haigla juures mammograafiabuss – teostatakse rinnavähi sõeluuringut. 

Eestis tehakse sõeluuringuid rinnavähi varajaseks avastamiseks naistele vanuses 50-62 eluaastat. Naisi kutsutakse sõeluuringule iga 2 aasta tagant.

2016. aastal kutsutakse rinnavähi sõeluuringule  1956, 1958, 1960, 1962, 1964 ja 1966 aastal sündinud ravikindlustatud naisi.

Uuring on Eesti Haigekassa ravikindlustust omavatele naistele TASUTA.
Sõeluuringu kutse on mõeldud naisele meeldetuletuseks sõeluuringus osalemiseks. Kui Teil on kehtiv ravikindlustus ja kuulute käesoleval aastal kutsutud aastakäigu hulka, siis võite julgelt registreeruda sõeluuringule kutset ära ootamata.

Kogu protseduur kestab 10 – 20 minutit koos dokumentide vormistamisega. Kaasa võtta kindlasti isikut tõendav dokument!

Eelregistreerimiseks helistada:
Mammograaf AS, Sütiste tee 17, tel. 627 4470

logo-mammograaf

Mida tähendab sõeluuring?

Sõeluuring tähendab seda, et vähki otsitakse juba enne, kui inimene mingeid sümptomeid näeb või tunneb. Tänu sellele on võimalik vähk üles leida varajases staadiumis. Kui ebatavaline koetükk või vähk avastatakse varakult, võib seda olla lihtsam ravida. Selleks ajaks, kui ilmuvad sümptomid, on vähk võib-olla hakanud juba inimese kehas levima.

Teadlased püüavad aru saada, millistel inimestel tekib suurema tõenäosusega mingit kindlat tüüpi vähk. Samuti uurivad nad meie eluviise ja meid ümbritsevaid asju, et mõista, kas ja mis vähki põhjustab. Sellise info abil on arstidel võimalik soovitada, kellele tuleks kindlasti vähi sõeluuringuid teha, milliseid sõeluuringu meetodeid võiks sealjuures kasutada ja kui tihti peaks neid teste läbi viima.

Tähtis on pidada meeles, et kui sinu arst soovitab sul sõeluuringu testi teha, ei tähenda see sugugi, nagu arvaks ta, et sul on vähk. Sõeluuringuid tehaksegi siis, kui inimesel ei ole mingeid vähi sümptomeid.

Kui sõeltesti tulemus kaldub normist kõrvale, tuleb sul käia ka teistel uuringutel, et saaks selgeks, kas sul on vähk või mitte.