Monthly Archives: aprill 2016

  • -

Psühhiaatria päevaravi

Tags : 

PSÜHHIAATRIA PÄEVARAVISSE suunab patsiendi psühhiaater oma saatekirjaga. Reeglina vajavad need patsiendid mitme spetsialisti konsultatsiooni ja nõustamist. Psühhiaatria päevaravis nõustavad haigeid psühhiaater, kliiniline psühholoog, vaimse tervise õde. Olenevalt patsiendi diagnoosist ja probleemidest kaasame ravimeeskonda sotsiaaltöötaja, tegevusterapeudi, füsioterapeudi, sisearsti või muu eriala arsti.

Psühhiaatria päevaravisse saavad tulla:
–        ägeda psühhiaatrilise diagnoosiga patsiendid, kellele on vaja koostada raviplaan ning leida ravivõimalused psühhiaatria päevaravi raames;
–        kroonilise psühhiaatrilise probleemiga haiged, kelle senine ravi vajab ümberhindamist, täiendamist ning kelle ravisoostumust on võimalik kinnitada päevaravis;
–        patsiendid, kelle igapäevane toimetulek on raskendatud ning kes vajavad psühhiaatri konsultatsiooni ja hinnangut puude- või töövõimetuse protsendi hindamiseks.

Vastavalt vajadusele saame psühhiaatria päevaravis läbi viia enamalt ühesuguste probleemidega patsientide grupinõustamist. Pereprobleemide korral osaleb päevaravis kogu pere.

Olenevalt haige diagnoosist ja kaebustest, korraldame sisearsti või neuroloogi konsultatsiooni, teeme analüüsid ja uuringud. Füsioterapeut saab nõu anda, kuidas tulla toime psühhiaatrilise haiguse või muu diagnoosiga kaasuvate lihaspingetega. Milline on konkreetse patsiendi vajadus konsultatsiooni või ravimeetodi järele, otsustab ravimeeskond. Kui haige diagnoos ja seisund nõuavad jälgimist, korduvaid nõustamisi ja raviprotseduure, siis tuleb patsient päevaravile mitmel järjestikusel päeval või vastavalt määratud sagedusele.

Psühhiaatria päevaravil viibib patsient, arvestades kõiki eelnevaid tegevusi, igal ravipäeval vähemalt 4 tundi. Sellesse aega mahub ka lõunasöök. Haigel on päevaraviks olemas voodikoht. Üleriided saate jätta polikliiniku garderoobi.

Üldjuhul leiab patsient päevaravile tulekuks transpordiviisi ise, aga kui transport saab takistuseks, palun andke sellest teada ja haigla leiab võimaluse aitamiseks.

Raplamaa haigla korraldab psühhiaatria päevaravi haigla B-korpuse (uuem osa)  III korrusel ja patsienti saadab erinevate spetsialistide juurde vaimse tervise õde.

Täiendav info 48 90 701.


  • -

Sotsiaalse rehabilitatsiooni teenus

Tags : 

Alates 01.01.2016 SA Raplamaa Haigla osutab Sotsiaalkindlustusametiga (SKA) sõlmitud lepingu alusel sotsiaalse rehabilitatsiooni teenust (SRT).

Teenust osutatakse SA Raplamaa Haiglas:  Rapla linn, Alu tee 1.

Me oleme korraldanud teenuse osutamise selliselt, et isikul on võimalik meie juures saada kõiki  talle vajalikke sotsiaalse rehabilitatsiooni teenuseid.

Loodud on tingimused liikumispuudega inimestele juurdepääsuks: lift ja kaldtee. Haigla juures on olemas parkimisvõimalused.

Informatsiooni rehabilitatsiooniteenuse kohta  on võimalik saada tööpäeviti  kella 10.00 – 13.00 telefonil: 4890748,53455237 või e-post teel: haigla@raplahaigla.ee või mai.einama@raplahaigla.ee

Meie kodulehel saab teenuse kohta täpsemalt lugeda siit.


  • -

Raplamaa Haigla saab uue juhi

Tags : 

SA Raplamaa Haigla nõukogu otsustas kutsuda tagasi senine haiglajuht Aivar Tooming ning nimetada uueks haiglajuhiks dr Kaire Aadamsoo.

Raplamaa haigla asutamislepinguga sätestati haigla eesmärgiks jätkusuutlik tegevus üldhaiglana ning eriarstiabi pakkumise säilitamine elanikonnale, sh ambulatoorses osas vähemalt asutamise hetkel pakutud 16 arstlikul erialal.

Ligi aastase Põhja-Eesti Regionaalhaiglaga võrgustunud haiglana tegutsemise ajal on Aivar Toominga juhtimisel suudetud ambulatoorsete teenuste valdkonnas kaasata täiendavalt arste ning vastu võtvate erialade valikut on isegi suurendatud. Vastavalt varasemale kokkuleppele on lõpetatud vaid iseseisva statsionaarse psühhiaatria osakonna tegevus, kuid vastavat abi osutatakse enam ambulatoorselt ning uue teenusena on käivitatud psühhiaatriline päevaravi.

Paraku on samal ajal haigla niigi raske majanduslik olukord muutunud aastaga veelgi keerulisemaks. Haigla ei suutnud püsida nõukogu poolt kinnitatud eelarves, lõpetas 2015.aasta suure kahjumiga ning kujunenud olukord tingib nõukogu poolse sekkumise tegevjuhtimisse.

Arvestades, et Raplamaa haigla võime viia läbi plaanitud hoonete rekonstrueerimine ja tervisekeskuse rajamine sõltub oluliselt ka haigla majanduslikul tulemusel põhineval iseseisval krediidivõimekusel, tegi Regionaalhaigla ühe asutajana nõukogule ettepaneku määrata ajutiselt haigla juhatajaks Regionaalhaigla esindaja, kelle ülesandeks oleks haigla tegevuskulude saneerimine ja tõhusama koostöö ülesehitamine mõlema haigla vahel.

Regionaalhaigla juhi ja Raplamaa haigla nõukogu esimehe Tõnis Alliku ettepanekust lähtuvalt valis nõukogu haigla uueks juhatajaks pikaajalise juhtimiskogemusega Regionaalhaigla psühhiaatriakliiniku juhataja dr Kaire Aadamsoo. Dr Aadamsoo täidab Raplamaa haigla juhi ülesandeid saneerimisperioodil, jätkates samal ajal ka Regionaalhaigla psühhiaatriakliiniku juhtimist. Pärast saneerimisperioodi lõppu kuulutab nõukogu Raplamaa haigla juhi kohale välja uue konkursi.

Tõnis Alliku sõnul on Regionaalhaigla võtnud selle sammuga suurema vastutuse Raplamaa haigla käekäigu eest. „Hetkel näeme, et tugevdades Raplamaa haigla juhtimist ning kahe haigla vahelist koostööd, suudame haigla välja aidata majanduslikust surutisest. Soovime seejuures säilitada ka olemasolevaid arstiabi teenuseid“, ütles Allik. „Regionaalhaigla igakülgne tugi Raplamaa haiglale on olemas ja jätkub ning olen kindel, et suudame haiglat juhtida asutamislepingus kokkulepitud eesmärkide suunas“, kinnitas Allik.

Teise Regionaalhaiglaga võrgustunud haigla, Läänemaa haigla, finantsolukord on positiivne ning juhtkond on saavutanud nõukogu poolt püstitatud eesmärgid.

Regionaalhaigla


aprill 2016
E T K N R L P
    mai »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930