Monthly Archives: aprill 2017

  • -

FÜSIOTERAPEUDID

Tags : 

Raplamaa haiglas pakume eelkõige ambulatoorset taastusravi. Samaaegselt oleme püüdnud tööd korraldada nii, et ka kõigis statsionaarsetes osakondades ravil olevad haiged saaksid vajadusel liikumisravi.

Täiskoormusega töötavad meil füsioterapeudid Triin Koppelmann, Anni Arendi ja Birgit Kusmin, kes mõlemad aitavad taastuda nii ambulatoorsetel kui statsionaarsetel patsientidel. Osalise töökoormusega on füsioterapeut Anne-Mari Käär, kelle peamiseks töövaldkonnaks on ambulatoorne taastusravi

Füsioterapeutide juurde suunavad teid taastusraviarst dr Made Vunk, mõnikord ka polikliiniku teised eriarstid, nt neuroloog, ortopeed, kirurg jt, samuti saab saatekirja anda perearst. Taastusravi sisaldab peale liikumisravi ka teisi raviliike, mille vajaduse üle otsustab suunav arst.

Füsioterapeudi juurde liikumisravile saate end kirja panna registratuuri kaudu (4844 050) ja/või haigla taastusravi saalis.

Füsioterapeutide tel on 489 0737.


  • -

Rapla Ühisgümnaasiumi õpilased tutvumas Raplamaa haiglaga

Tags : 

KARJÄÄRINÄDALA raames olid haiglat vaatamas ja meediku tööga tutvust tegemas Rapla Ühisgümnaasiumi 9a klassi ja 8b klaasi õpilased. Eriarstiabi polikliinikus ( sh protseduuride kabinetis, ultraheli-uuringute kabinetis, endoskoopia kabinetis, funktsionaaldiagnostika kabinetis)  said õpilased näha aparatuuri, esitada küsimusi, mõnel juhul  ka ise „patsiendiks“ olla. 9, klassi tüdrukud käisid veel kõrva-nina- kurguhaiguste kabinetis ja laboris, 8. klassi õpilased haigla taastusravi saalis.

Õpilasi saatsid klassijuhatajad õpetajad Katrin Talu ja Maarika Laanisto. Haiglat tutvustasid haigla õendusjuht Diana Mäng ja ülemarst Aili Laasner.

Soovime õpilastele läbimõeldud ja häid edasisi õpi- ning elukutsevalikuid, ootuses, et nii mõnedki seovad oma valikud meditsiiniga!

 


  • -

Miss Raplamaa 2017 heategevus oma maakonna haiglale

Tags : 

Raplamaa traditsioonilise ja aasta ilusaima ürituse korraldajad on päevakavasse võtnud ka heategevusliku osa. Eelmisel aastal toetas Miss Raplamaa 2016 kõnnitrenažööri ostmist haigla taastusravisaali.

01.aprillil 2017 oli sõnum ja üleskutse teisest valdkonnast: haigla naistenõuandla kabinetti mugav tugitool isadele, kes koos KTG-uuringul oleva emaga saavad mõlemad kuulata oma tulevase lapse südametoone ja uus ilus mähkimislaud vastsündinute jaoks, kes koos emadega tulevad meie ämmaemandate juurde rinnapiimaga toitmise nõustamisele.

Missivõistlusel kogutud annetust – 455 € – tulid üle andma Miss Raplamaa 2017 GRIT TARVIS ning missivõistluse korraldajad Maris Laev ja Kaisa Kuusemets.

Raplamaa haigla tänab!


  • -

Eesti Tervisedenduse Ühingu poolt valiti 2017. aasta tervisedendajaks Aili Laasner

Tags : 

Meie haigla ülemarst dr. Aili Laasner sai suure tunnustuse osaliseks – 2017 aasta tervisedendaja.

Aili Laasner on 1997. aastal loodud Eesti Tervisedenduse Ühingu (ETÜ) üks asutajatest ning aastatel 1997 – 2009 juhatuse liige.

Põhihariduselt on Aili Laasner arst–pediaater. Ta on omandanud tervisedenduse filosoofiamagistri kraadi Bergeni Ülikoolis. Kutsekoja poolt on talle omistatud tervisedendaja V kutse. 

Ta oli ETÜ suurima rahvusvahelise projekti juht (aastatel 2003-2004, Eesti-Taani ühisprojekt), mille raames töötati välja tervisedendaja kutsestandardid. Samuti oli ta Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledži tervisejuhi eriala loomise juures, olnud mitmed  aastad seal  tervisedenduse õppejõud ja juhendaja.

Aili on Safe Community rahvusvahelise liikumise maaletooja. Rahvusvahelisel tasemel on ta Safe Community konverentside teaduskomiteede liige, Euroopa Safe Community võrgustiku juhatuse liige, Karolinska Instituudi koostöökeskuse hindaja/ sertifitseerija.

Aili Laasner on koostanud mitmeid materjale, esindanud Eestit erinevatel rahvusvaheliste konverentsidel, lisaks on ta tõlkinud mitmeid olulisi dokumente: “Paikkondlik areng: kuidas alustada vigastuste ennetamise programmi?”, “Juhendmaterjal Turvalise paikkonna Safe Community rahvusvahelise võrgustikuga liitumiseks”.

Tunnustused antakse üle 2. juunil 2017 iga-aastasel tervisedenduse konverentsil Tallinnas Nordea Kontserdimajas.

Suured õnnitlused Ailile!


  • -

NB! MUUDATUSED HAIGLAS: Raviosakonnad asuvad haigla B-korpuses ehk haigla uuemas osas

Tags : 

01.-02.aprillil oli haiglas osakondade ümberpaigutamine.

Sisehaiguste osakond asub B-korpuse II korrusel (kus varem oli kirurgia ja günekoloogia); samal korrusel on ka laste ravivoodid, üldjuhul saab seal olema ka kõik päevakirurgia (sh kõrva-nina-kurguhaigused, günekoloogia) ravivoodid.

Haigla B-korpuse III korrusel, kus on statsionaarne õendusabi, on nüüd lisaks kirurgia, kirurgia järelravi, psühhiaatria päevaravi.

Polikliiniku osas (I korrus) muudatusi ei ole.

Muudatusi ei ole ka EMO ega haiglasse vastuvõtu osas; senises asukohas jätkavad röntgen, labor, taastusravi, naistenõuandla, registratuur, haigla administratsioon.

Haigla A-korpusesse (vanemasse osasse ehk endine sisehaiguste osakond) suundub sotsiaalse rehabilitatsiooni korraldus.

Jälgige uusi seintele paigutatud suunasilte ja/või küsige õige osakonna leidmisel abi haigla töötajatelt.

Osakondade jt telefoninumbrid muutunud ei ole, need leiate ka haigla kodulehelt kontaktide alt www.raplahaigla.ee

 

Uus sisehaiguste osakonna õepost.

 

 


aprill 2017
E T K N R L P
« märts   mai »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930