Tänuavaldus SA Raplamaa Haigla ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla kollektiividele Veel käesoleva aasta märtsikuu esimesel nädalal võis varjulistes kohtades märgata taanduva talve valendavaid laike. 8. märtsi hommik üllatas kõike katva valge lumevaibaga. Teedele tekkisid sulalumest tallatud rajad, mis olid peegellibedad liuväljad. Minu hommik selle aasta kaunil naistepäeval algas tervitusega tuttavatele daamidele ning lubadusega kaunite lilledega üllatada. Juhtus aga hoopis nii, et vaegnägemisest tulenevalt sattusin Põhja-Eesti Regionaalhaigla operatsioonilauale. Mäletan, kuidas kuulsin kirurgi sõnu, et parempoolset puusaliigest pole kuidagi võimalik lappida. Juba arusaamisele jõudnuna avastasin, et peale selle olin saanud ka peapõrutuse. Esmase võimaliku ja vajaliku abi sain Tallinnas ning pärast seda jätkus minu taastusravi Raplas. Minu kui diletandi ettekujutus taastusravi meetoditest purunes. Minu ravi ei sisaldanud mingeid ravimeid ega minust sõltumatuid protseduure. Kogu paranemisprotsess seisnes liikumises. Avastasin, et ka minu parempoolne õlg oli viga saanud, sest käe tõstmine oli väga vaevaline ning valulik. Tohterdaja valvsa pilgu all hakkasin abivahendeile toetudes tegema esimesi samme ning käeharjutusteks tuli appi võtta võimlemiskepid. Alguses võrdlesin neid harjutusi inkvisitsiooniaegsete piinamismeetoditega, aga lõppkokkuvõttes andsid just need harjutused minu jalale ja käele tagasi endise liikumisvõime, mis minu arvates oli IME. Ei saa ma kedagi neis võlurhaldjate kollektiivides eraldi esile tõsta. Kõik suhtusid helluse, halastuse, kaastunde ja inimlikkusega oma ülesannetesse. Kõikide sõbralikud hellitus- ja lohutussõnad kaotasid sageli ka valutunde. Südamlik tänu ja aitäh teile, head halastajad õeraasukesed, kes te mulle kaotatud tervise tagasi andsite! Tänulikult teie endine patsient Einvald Nõulik (Raplamaa Sõnumid, 17.05.2017)

( Einvald Nõulik. Mai 2017 )

Other Testimonials

Tänapäeva elu on kiire, inimesed tormavad ja on iseendaga hõivatud. Peatun selles tormlemises hetkeks, et anda tagasisidet: mind märgati mu mures ja oldi toeks ning abiks. Käisin 08.aprillil Kella 11 paiku Rapla EMO osakonnas, sealne vastuvõtt oli hooliv. mind valati tähelepanuga üle. Tundsin, et olen heades kätes. Eraldi soovin tänada dr Mare Pruksi, kelle heatahtlik ja professionaalne suhtumine liigutas mind sügavalt.

( Meeli. Aprill 2019 )

Tänan südamest siseosakonna naiskonda, et te nii suurepäraselt hoolitsesite minu abikaasa eest. Tore näha, et kõik teete nii pühendunult oma tööd. Te olete suure südame ja empaatiavõimega inimesed! alati oli mu abikaasa kenasti hooldatud, toidetud ja ravitsetud. Hooldajatest soovin eriliselt tänada Marjet, Zojat, Marinat ja Kerstit. Õdedest olid eriti hoolivad ja toredad Marianne, Urve, Eha, Ilona ja veel paljud. Tänan väga ka füsioterapeut Annit tubli töö eest. Suur tänu dr.Artamonovale põhjaliku uuringuja ravi eest! Ka tänan dr.Loginovi aktiivse ja kohusetundliku suhtumise eest oma töösse! Edu ja päikest teile!

( Lya. Aprill 2019 )

Olen südamest tänulik kogu haigla sõbralikule-südamlikule personalile, kes väga hoolivad oma patsientidest ja oskuslikult toimetavad nendega täites patsientide vajadusi. Erilised tänud Zojale, kes nii armsalt tegeleb ja hoolib patsientidest. Tore on näha kuidas kõik töötajad edastavad vajalikku infot üksteisele ja teevad sõbralikult koostööd. Suured tänud kõigile õdedele ja sanitaridele selle raske töö eest! Jõudu ja vastupidavust teile kõigile!

( Lya-Renate. Märts 2019 )

Viibisin Rapla haigla siseosakonnas ravil. Olen tänulik tervele siseosakonna personalile hea hoolduse ja suhtluse pärast. Suur tänu ka kiirabi meeskonnale, kes mind Tallinna transportisid ja tagasi.

( Evi. Märts 2019 )

Olen väga rahul, et sattusin siia kolmandale korrusele ravile. Te teete suurepärast meeskonnatööd, patsiendid on hooldatud ja kõhud täis. Toit on maitsev ja portsjon suur. Aitäh! Võiks olla veel üks inva-WC, koridoris kell ja palati numbrid suuremad. Olgu teil head patsiendid ja rahulikud jõulud!

( Viive. November 2018. )

Rapla EMO saatis mind haiglasse jälgmimis-palatisse. Dr.Mägi oli rõõmsameelne, hoolitsev kena inimene. Sisesoskonna töötajad olid kõik toredad, kes mind aitasid. Tahaks märkida hooldustöötajaid - Urve, Zoja, Ingrid, Helle, Maarika - rõõmsad, tublid.Kui vaja tõttavad appi. Palju jõudu edaspidiseks! Tänan! Olete tasemel!

( Alvi. Oktoober 2018 )

Olen olnud mitmes haiglas, kuid nii toredat, sõbralikku ja abivalmis personaliei ole ma kusagil kohanud. Alati naerul näod, mõne nalja viskamine ja abivalmidus. Arst dr.Mägi tublidus kostis juba väljapoole maja. Õdedega kohtub haige vähem. Aga hooldajad väga tublid. Olin palatis kahe peaaegu lamaja haigega (tõusid istuma ainult söögi ajaks). Ei olnud mingit nina kirtsutamist. Kõik käis lõbusalt puhtaks ja korda. Jõudu ja jaksu teile. Aitäh!

( Sirje. september 2018 )

Käisin Rapla haiglas kurgumandlite operatsioonil ja sooviksin väga tänada arste, dr Annika Jussi, vanemõde Kaja ja hooldajat, kes minuga tegelesid. On kohe näha, et inimesed teevad oma tööd suure südamega ja tõesti hoolivad oma patsientidest. Informeeriti kogu aeg, mida täpselt tegema hakatakse ja tunti pidevalt muret minu enesetunde pärast. Nii head kohtlemist pole ennem üheski haiglas kogenud! Loodan, et annate info edasi eile minuga tegelenud arstidele/töötajatele. Edu edaspidiseks!

( Hanna-Loore. September 2018 )

Aitäh asjatundliku abi ja rahulikult sõbraliku suhtumise eest 28.juulil EMOs kui mu poeg ja abikaasa hädas olid! Jõudu meeskonnale ja mingu teil ikka hästi!

( Kristi. Juuli 2018 )

Очень хороший хирург. Kàis Vàljaots. Рекомендую. Я из Таллина ездила в Рапла чтоб сделать очередну на другом пальце ноги операцию. Так как в Таллинне при несколько раз операций ничего не смогли помочь избавиться от вросшего ногтя.

( Svetlana. Juuni 2018 )