Tänuavaldus SA Raplamaa Haigla ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla kollektiividele Veel käesoleva aasta märtsikuu esimesel nädalal võis varjulistes kohtades märgata taanduva talve valendavaid laike. 8. märtsi hommik üllatas kõike katva valge lumevaibaga. Teedele tekkisid sulalumest tallatud rajad, mis olid peegellibedad liuväljad. Minu hommik selle aasta kaunil naistepäeval algas tervitusega tuttavatele daamidele ning lubadusega kaunite lilledega üllatada. Juhtus aga hoopis nii, et vaegnägemisest tulenevalt sattusin Põhja-Eesti Regionaalhaigla operatsioonilauale. Mäletan, kuidas kuulsin kirurgi sõnu, et parempoolset puusaliigest pole kuidagi võimalik lappida. Juba arusaamisele jõudnuna avastasin, et peale selle olin saanud ka peapõrutuse. Esmase võimaliku ja vajaliku abi sain Tallinnas ning pärast seda jätkus minu taastusravi Raplas. Minu kui diletandi ettekujutus taastusravi meetoditest purunes. Minu ravi ei sisaldanud mingeid ravimeid ega minust sõltumatuid protseduure. Kogu paranemisprotsess seisnes liikumises. Avastasin, et ka minu parempoolne õlg oli viga saanud, sest käe tõstmine oli väga vaevaline ning valulik. Tohterdaja valvsa pilgu all hakkasin abivahendeile toetudes tegema esimesi samme ning käeharjutusteks tuli appi võtta võimlemiskepid. Alguses võrdlesin neid harjutusi inkvisitsiooniaegsete piinamismeetoditega, aga lõppkokkuvõttes andsid just need harjutused minu jalale ja käele tagasi endise liikumisvõime, mis minu arvates oli IME. Ei saa ma kedagi neis võlurhaldjate kollektiivides eraldi esile tõsta. Kõik suhtusid helluse, halastuse, kaastunde ja inimlikkusega oma ülesannetesse. Kõikide sõbralikud hellitus- ja lohutussõnad kaotasid sageli ka valutunde. Südamlik tänu ja aitäh teile, head halastajad õeraasukesed, kes te mulle kaotatud tervise tagasi andsite! Tänulikult teie endine patsient Einvald Nõulik (Raplamaa Sõnumid, 17.05.2017)

( Einvald Nõulik. Mai 2017 )

Other Testimonials

Meditsiini arstid sõbralikud. tähelepanelikud ja oma ala profid. Abipersonal - õed viimase peal teenindajad, hooldajad - oma la spetsid kõrgemal tasemel. Söök - annab paremat otsida, toidud väga maitsvad.Kui vaja haigla ravi, siis valin alati Rapla haigla. Palju, palju jõudu teile kõigile!

( Mare. Mai 2020 )

Aitäh haigla personalile! Ja jõudu ja edu Teile. Jäin haiglaraviga rahule!

( Tiiu. Mai 2020 )

Täname Rapla Haigla õendushooldusosakonna töötajaid, kes meie armsa Helduri eest tema viimastel nädalatel professionaalselt ja südamlikult hoolitsesid. Täitsite sel keerulisel eriolukorra ajal talle pisut ka lähedaste rolli ja ta hindas seda väga. Nii meiegi.

( Kadri. Mai 2020 )

Olen oma ema põetamisega väga rahul. Personal on väga hoolitsev ja professionaalne, haigete eest hoolitsetakse hästi ja töötajad on rõõmsad ja positiivsed. Täname väga.

( Tõnu. Märts 2020 )

Viibisin Rapla haigla erakorralise ehk EMO vastuvõtul. Mureks kõrge vererõhk, mis ei tahtnud taanduda ka peale kiirabi sekkumist eelmisel õhtul. Olin suures segaduses, mures, tundsin hirmu. Minuga tegeles noor vastvõtumeeskond Dr Juni Tenison, õde Gertu Mari Puusepp, hooldaja Marge Luik. Doktor oli rahulik, professionaalne, inimlik ja täpne. Sain aru mis minuga on ja mida edasi pean tegema. Õde oli vastuvõtu protseduurides kiire, täpne, temast hoovas inimlikkust. Hooldaja toetas oma toimetamistes seda mida minuga tehti, oli samuti osavõtlik. Kui lahkusin olid mu silmad rõõmu täis ja seisud stabiliseerunud. Olin suisa õnnelik ja mõtlesin, et neid toredaid meedikuid tahan küll eraldi tänada, Palun tänage neid eraldi, et nende töötahe ei raugeks ja et nad tunneksid kui väga neid hinnatakse ja nende üle uhkust tuntakse. Kindlasti teeb seda ka haigla. Aitäh.

( Kaja. Jaanuar 2020 )

Tahaks suurest südamest tänada EMO töötajad kes olid 25-l novembril 2019a tööl hommiku pool . Minu elukaaslane sai uuesti elule tänu teie kiirele reageeringule . Samal päeval sai abikaasa südamestimulaatori PERHI-s Tallinnas . Soovin teile kõigile head tervist, et saate anda teistele edaspidi vajaliku abi .

( M. November 2019 )

Tahan tänada ja kiita Rapla haigla töötajaid kes eile 12 nov. võtsid mind vastu Emos ja hiljem jälgimispalatis.Kõik olid väga sõbralikud ja abivalmis.Tahaks tänada ka oma raviarsti Lenna Örd kes andis mulle väga põhjaliku info haiguse kohta ja seletas kõike väga hästi!! Kõik oli super ja igati profesionaalne.

( Veljo. November 2019 )

Tänapäeva elu on kiire, inimesed tormavad ja on iseendaga hõivatud. Peatun selles tormlemises hetkeks, et anda tagasisidet: mind märgati mu mures ja oldi toeks ning abiks. Käisin 08.aprillil Kella 11 paiku Rapla EMO osakonnas, sealne vastuvõtt oli hooliv. mind valati tähelepanuga üle. Tundsin, et olen heades kätes. Eraldi soovin tänada dr Mare Pruksi, kelle heatahtlik ja professionaalne suhtumine liigutas mind sügavalt.

( Meeli. Aprill 2019 )

Tänan südamest siseosakonna naiskonda, et te nii suurepäraselt hoolitsesite minu abikaasa eest. Tore näha, et kõik teete nii pühendunult oma tööd. Te olete suure südame ja empaatiavõimega inimesed! alati oli mu abikaasa kenasti hooldatud, toidetud ja ravitsetud. Hooldajatest soovin eriliselt tänada Marjet, Zojat, Marinat ja Kerstit. Õdedest olid eriti hoolivad ja toredad Marianne, Urve, Eha, Ilona ja veel paljud. Tänan väga ka füsioterapeut Annit tubli töö eest. Suur tänu dr.Artamonovale põhjaliku uuringuja ravi eest! Ka tänan dr.Loginovi aktiivse ja kohusetundliku suhtumise eest oma töösse! Edu ja päikest teile!

( Lya. Aprill 2019 )

Olen südamest tänulik kogu haigla sõbralikule-südamlikule personalile, kes väga hoolivad oma patsientidest ja oskuslikult toimetavad nendega täites patsientide vajadusi. Erilised tänud Zojale, kes nii armsalt tegeleb ja hoolib patsientidest. Tore on näha kuidas kõik töötajad edastavad vajalikku infot üksteisele ja teevad sõbralikult koostööd. Suured tänud kõigile õdedele ja sanitaridele selle raske töö eest! Jõudu ja vastupidavust teile kõigile!

( Lya-Renate. Märts 2019 )