Kuigi me kõik teame, et keegi ei muutu nooremaks ja krapsamaks, tuleb vajadus eakas pereliige meditsiinitöötajate hoole alla viia siiski peaaegu alati ootamatult. Lühike viirushaigus, õnnetu kukkumisega tekkiv trauma, südame- või ajurike võib mõjuda tervisele ja kodusele toimetulekule nii rängalt, et elu jätkamiseks vajatakse professionaalset abi. Hea, et Rapla haiglas on õendusabiosakond, kus töötavad väga asjatundlikud ja suure südamega inimesed, kes ka kõige raskemate juhtumite puhul leiavad lahenduse patsiendi enesetunde parandamiseks tasemele, mis üldse sellises olukorras võimalik on. Alustan raamiauto juhist, kelle hooliv ja positiivne suhtumine annab hooldust vajava patsiendi pereliikmetele tunde, et kõik laabub hästi. Õendusabiosakonnas võtavad halvas seisundis patsiendi vastu professionaalselt ja kiirelt tegutsevad õed ning põetajad, kes teavad, mida teha tuleb. Samas suhtlevad nad saatma tulnud pereliikmetega rahulikult ja selgitavad võimalusi, mida hooldamisel pakkuda saavad. Olin sunnitud oma eaka pereliikme hooldusesse viima, kuna ise enam kodus hakkama ei saanud. Puudu jäi teadmisest kui ka füüsilisest jõust. Õendusabi töötajad andsid parima, et patsient ei tunneks ebamugavusi ja et tema seisund stabiliseeruks. Olen südamest tänulik igale töötajale, kes ei hoia kokku oma energiat patsientidega, toiduvalmistamisega ja ruumide puhtusega tegelemisel. Sügav kummardus igaühele neist! Lõpetan ühe põetaja sõnadega: „ Hoolitsen inimeste eest nii hästi, kui oskan. Ühel päeval tuleb mul võib-olla endal siin olla ja loodan, et siis hoolitsetakse minu eest sama hästi.” Selline mõtlemine teeks meist kõigist parema inimese. Soovin kõigile Rapla haigla õendusabiosakonna töötajatele, et vajadusel satuksid nad sama kindlatesse kätesse kui nende praegused patsiendid. Veel rohkem aga soovin, et nende tervis hästi vastu peaks. Olete tõelised kullatükid ja see käib teist igaühe kohta. Tean paljusid, kes nii mõtlevad, aga ei söanda sellest kirjutada.

( Hooldusel olnud patsiendi tänulik pereliige, kes ei soovi oma nime avalikustada. Juuli 2016 )

Other Testimonials

Meditsiini arstid sõbralikud. tähelepanelikud ja oma ala profid. Abipersonal - õed viimase peal teenindajad, hooldajad - oma la spetsid kõrgemal tasemel. Söök - annab paremat otsida, toidud väga maitsvad.Kui vaja haigla ravi, siis valin alati Rapla haigla. Palju, palju jõudu teile kõigile!

( Mare. Mai 2020 )

Aitäh haigla personalile! Ja jõudu ja edu Teile. Jäin haiglaraviga rahule!

( Tiiu. Mai 2020 )

Täname Rapla Haigla õendushooldusosakonna töötajaid, kes meie armsa Helduri eest tema viimastel nädalatel professionaalselt ja südamlikult hoolitsesid. Täitsite sel keerulisel eriolukorra ajal talle pisut ka lähedaste rolli ja ta hindas seda väga. Nii meiegi.

( Kadri. Mai 2020 )

Olen oma ema põetamisega väga rahul. Personal on väga hoolitsev ja professionaalne, haigete eest hoolitsetakse hästi ja töötajad on rõõmsad ja positiivsed. Täname väga.

( Tõnu. Märts 2020 )

Viibisin Rapla haigla erakorralise ehk EMO vastuvõtul. Mureks kõrge vererõhk, mis ei tahtnud taanduda ka peale kiirabi sekkumist eelmisel õhtul. Olin suures segaduses, mures, tundsin hirmu. Minuga tegeles noor vastvõtumeeskond Dr Juni Tenison, õde Gertu Mari Puusepp, hooldaja Marge Luik. Doktor oli rahulik, professionaalne, inimlik ja täpne. Sain aru mis minuga on ja mida edasi pean tegema. Õde oli vastuvõtu protseduurides kiire, täpne, temast hoovas inimlikkust. Hooldaja toetas oma toimetamistes seda mida minuga tehti, oli samuti osavõtlik. Kui lahkusin olid mu silmad rõõmu täis ja seisud stabiliseerunud. Olin suisa õnnelik ja mõtlesin, et neid toredaid meedikuid tahan küll eraldi tänada, Palun tänage neid eraldi, et nende töötahe ei raugeks ja et nad tunneksid kui väga neid hinnatakse ja nende üle uhkust tuntakse. Kindlasti teeb seda ka haigla. Aitäh.

( Kaja. Jaanuar 2020 )

Tahaks suurest südamest tänada EMO töötajad kes olid 25-l novembril 2019a tööl hommiku pool . Minu elukaaslane sai uuesti elule tänu teie kiirele reageeringule . Samal päeval sai abikaasa südamestimulaatori PERHI-s Tallinnas . Soovin teile kõigile head tervist, et saate anda teistele edaspidi vajaliku abi .

( M. November 2019 )

Tahan tänada ja kiita Rapla haigla töötajaid kes eile 12 nov. võtsid mind vastu Emos ja hiljem jälgimispalatis.Kõik olid väga sõbralikud ja abivalmis.Tahaks tänada ka oma raviarsti Lenna Örd kes andis mulle väga põhjaliku info haiguse kohta ja seletas kõike väga hästi!! Kõik oli super ja igati profesionaalne.

( Veljo. November 2019 )

Tänapäeva elu on kiire, inimesed tormavad ja on iseendaga hõivatud. Peatun selles tormlemises hetkeks, et anda tagasisidet: mind märgati mu mures ja oldi toeks ning abiks. Käisin 08.aprillil Kella 11 paiku Rapla EMO osakonnas, sealne vastuvõtt oli hooliv. mind valati tähelepanuga üle. Tundsin, et olen heades kätes. Eraldi soovin tänada dr Mare Pruksi, kelle heatahtlik ja professionaalne suhtumine liigutas mind sügavalt.

( Meeli. Aprill 2019 )

Tänan südamest siseosakonna naiskonda, et te nii suurepäraselt hoolitsesite minu abikaasa eest. Tore näha, et kõik teete nii pühendunult oma tööd. Te olete suure südame ja empaatiavõimega inimesed! alati oli mu abikaasa kenasti hooldatud, toidetud ja ravitsetud. Hooldajatest soovin eriliselt tänada Marjet, Zojat, Marinat ja Kerstit. Õdedest olid eriti hoolivad ja toredad Marianne, Urve, Eha, Ilona ja veel paljud. Tänan väga ka füsioterapeut Annit tubli töö eest. Suur tänu dr.Artamonovale põhjaliku uuringuja ravi eest! Ka tänan dr.Loginovi aktiivse ja kohusetundliku suhtumise eest oma töösse! Edu ja päikest teile!

( Lya. Aprill 2019 )

Olen südamest tänulik kogu haigla sõbralikule-südamlikule personalile, kes väga hoolivad oma patsientidest ja oskuslikult toimetavad nendega täites patsientide vajadusi. Erilised tänud Zojale, kes nii armsalt tegeleb ja hoolib patsientidest. Tore on näha kuidas kõik töötajad edastavad vajalikku infot üksteisele ja teevad sõbralikult koostööd. Suured tänud kõigile õdedele ja sanitaridele selle raske töö eest! Jõudu ja vastupidavust teile kõigile!

( Lya-Renate. Märts 2019 )