Kuigi me kõik teame, et keegi ei muutu nooremaks ja krapsamaks, tuleb vajadus eakas pereliige meditsiinitöötajate hoole alla viia siiski peaaegu alati ootamatult. Lühike viirushaigus, õnnetu kukkumisega tekkiv trauma, südame- või ajurike võib mõjuda tervisele ja kodusele toimetulekule nii rängalt, et elu jätkamiseks vajatakse professionaalset abi. Hea, et Rapla haiglas on õendusabiosakond, kus töötavad väga asjatundlikud ja suure südamega inimesed, kes ka kõige raskemate juhtumite puhul leiavad lahenduse patsiendi enesetunde parandamiseks tasemele, mis üldse sellises olukorras võimalik on. Alustan raamiauto juhist, kelle hooliv ja positiivne suhtumine annab hooldust vajava patsiendi pereliikmetele tunde, et kõik laabub hästi. Õendusabiosakonnas võtavad halvas seisundis patsiendi vastu professionaalselt ja kiirelt tegutsevad õed ning põetajad, kes teavad, mida teha tuleb. Samas suhtlevad nad saatma tulnud pereliikmetega rahulikult ja selgitavad võimalusi, mida hooldamisel pakkuda saavad. Olin sunnitud oma eaka pereliikme hooldusesse viima, kuna ise enam kodus hakkama ei saanud. Puudu jäi teadmisest kui ka füüsilisest jõust. Õendusabi töötajad andsid parima, et patsient ei tunneks ebamugavusi ja et tema seisund stabiliseeruks. Olen südamest tänulik igale töötajale, kes ei hoia kokku oma energiat patsientidega, toiduvalmistamisega ja ruumide puhtusega tegelemisel. Sügav kummardus igaühele neist! Lõpetan ühe põetaja sõnadega: „ Hoolitsen inimeste eest nii hästi, kui oskan. Ühel päeval tuleb mul võib-olla endal siin olla ja loodan, et siis hoolitsetakse minu eest sama hästi.” Selline mõtlemine teeks meist kõigist parema inimese. Soovin kõigile Rapla haigla õendusabiosakonna töötajatele, et vajadusel satuksid nad sama kindlatesse kätesse kui nende praegused patsiendid. Veel rohkem aga soovin, et nende tervis hästi vastu peaks. Olete tõelised kullatükid ja see käib teist igaühe kohta. Tean paljusid, kes nii mõtlevad, aga ei söanda sellest kirjutada.

( Hooldusel olnud patsiendi tänulik pereliige, kes ei soovi oma nime avalikustada. Juuli 2016 )

Other Testimonials

Tänapäeva elu on kiire, inimesed tormavad ja on iseendaga hõivatud. Peatun selles tormlemises hetkeks, et anda tagasisidet: mind märgati mu mures ja oldi toeks ning abiks. Käisin 08.aprillil Kella 11 paiku Rapla EMO osakonnas, sealne vastuvõtt oli hooliv. mind valati tähelepanuga üle. Tundsin, et olen heades kätes. Eraldi soovin tänada dr Mare Pruksi, kelle heatahtlik ja professionaalne suhtumine liigutas mind sügavalt.

( Meeli. Aprill 2019 )

Tänan südamest siseosakonna naiskonda, et te nii suurepäraselt hoolitsesite minu abikaasa eest. Tore näha, et kõik teete nii pühendunult oma tööd. Te olete suure südame ja empaatiavõimega inimesed! alati oli mu abikaasa kenasti hooldatud, toidetud ja ravitsetud. Hooldajatest soovin eriliselt tänada Marjet, Zojat, Marinat ja Kerstit. Õdedest olid eriti hoolivad ja toredad Marianne, Urve, Eha, Ilona ja veel paljud. Tänan väga ka füsioterapeut Annit tubli töö eest. Suur tänu dr.Artamonovale põhjaliku uuringuja ravi eest! Ka tänan dr.Loginovi aktiivse ja kohusetundliku suhtumise eest oma töösse! Edu ja päikest teile!

( Lya. Aprill 2019 )

Olen südamest tänulik kogu haigla sõbralikule-südamlikule personalile, kes väga hoolivad oma patsientidest ja oskuslikult toimetavad nendega täites patsientide vajadusi. Erilised tänud Zojale, kes nii armsalt tegeleb ja hoolib patsientidest. Tore on näha kuidas kõik töötajad edastavad vajalikku infot üksteisele ja teevad sõbralikult koostööd. Suured tänud kõigile õdedele ja sanitaridele selle raske töö eest! Jõudu ja vastupidavust teile kõigile!

( Lya-Renate. Märts 2019 )

Viibisin Rapla haigla siseosakonnas ravil. Olen tänulik tervele siseosakonna personalile hea hoolduse ja suhtluse pärast. Suur tänu ka kiirabi meeskonnale, kes mind Tallinna transportisid ja tagasi.

( Evi. Märts 2019 )

Olen väga rahul, et sattusin siia kolmandale korrusele ravile. Te teete suurepärast meeskonnatööd, patsiendid on hooldatud ja kõhud täis. Toit on maitsev ja portsjon suur. Aitäh! Võiks olla veel üks inva-WC, koridoris kell ja palati numbrid suuremad. Olgu teil head patsiendid ja rahulikud jõulud!

( Viive. November 2018. )

Rapla EMO saatis mind haiglasse jälgmimis-palatisse. Dr.Mägi oli rõõmsameelne, hoolitsev kena inimene. Sisesoskonna töötajad olid kõik toredad, kes mind aitasid. Tahaks märkida hooldustöötajaid - Urve, Zoja, Ingrid, Helle, Maarika - rõõmsad, tublid.Kui vaja tõttavad appi. Palju jõudu edaspidiseks! Tänan! Olete tasemel!

( Alvi. Oktoober 2018 )

Olen olnud mitmes haiglas, kuid nii toredat, sõbralikku ja abivalmis personaliei ole ma kusagil kohanud. Alati naerul näod, mõne nalja viskamine ja abivalmidus. Arst dr.Mägi tublidus kostis juba väljapoole maja. Õdedega kohtub haige vähem. Aga hooldajad väga tublid. Olin palatis kahe peaaegu lamaja haigega (tõusid istuma ainult söögi ajaks). Ei olnud mingit nina kirtsutamist. Kõik käis lõbusalt puhtaks ja korda. Jõudu ja jaksu teile. Aitäh!

( Sirje. september 2018 )

Käisin Rapla haiglas kurgumandlite operatsioonil ja sooviksin väga tänada arste, dr Annika Jussi, vanemõde Kaja ja hooldajat, kes minuga tegelesid. On kohe näha, et inimesed teevad oma tööd suure südamega ja tõesti hoolivad oma patsientidest. Informeeriti kogu aeg, mida täpselt tegema hakatakse ja tunti pidevalt muret minu enesetunde pärast. Nii head kohtlemist pole ennem üheski haiglas kogenud! Loodan, et annate info edasi eile minuga tegelenud arstidele/töötajatele. Edu edaspidiseks!

( Hanna-Loore. September 2018 )

Aitäh asjatundliku abi ja rahulikult sõbraliku suhtumise eest 28.juulil EMOs kui mu poeg ja abikaasa hädas olid! Jõudu meeskonnale ja mingu teil ikka hästi!

( Kristi. Juuli 2018 )

Очень хороший хирург. Kàis Vàljaots. Рекомендую. Я из Таллина ездила в Рапла чтоб сделать очередну на другом пальце ноги операцию. Так как в Таллинне при несколько раз операций ничего не смогли помочь избавиться от вросшего ногтя.

( Svetlana. Juuni 2018 )