Raseduskriisi nõustamine eriolukorras kuni 1.mai 2020

Head pered Eestimaal.

Seoses Eestis kehtestatud eriolukorraga, mis puudutab koroonaviiruse pandeemilist levikut, on tervishoiuasutustes kasutusele võetud erinevad piirangud ja meetmed.  Samuti on suletud kontaktnõustamiseks Tallinna Raseduskriisikeskus.  Kõik rasedad , sünnitajad ja väikeste lastega pered võivad kokku puutuda olukorraga, kus kõik ei pruugi minna ootuspäraselt.

Kriisiolukord, mis enne sai lahenduse turvalisel ja toetatud viisil, paneb proovile perede kohanemise võime ja toimetuleku.  On mõistetav, et ärevus ja hirm võivad tungida esiplaanile ning pered vajavad rohkem psühholoogilist toetust.

SA Väärtustades Elu on õla alla pannud Eesti suurematele  haiglatele perede distantsilt nõustamisega ning suurendanud teenuse  kättesaadavust üle-Eestiliselt  läbi erinevate kanalite.  Allpool on loetelu tasuta raseduskriisi nõustaja konsultatsiooni võimalustest üle Eesti.

Avatud on ka 24 h tasuta telefon 8002008! Nõustamist saab eesti, vene ja inglise keeles olenevalt nõustajast.

Eesti Haigekassa toetab raseduskriisi nõustamise süsteemi ajutist laienemist kriisiolukorras ning hetkel pole nõustamise saamiseks vaja saatekirja.

Olge hoitud!